Pobierz sterowniki do Epson L210 (2023)

Pobierz sterowniki do Epson L210 (1)

Bez sterownika żaden sprzęt nie będzie działał normalnie. Dlatego kupując urządzenie, natychmiast zaplanuj instalację oprogramowania. W tym artykule postaramy się znaleźć i pobrać sterownik Epson L210 MFP.

Treść

 • Opcje instalacji oprogramowania dla Epson L210
  • Metoda 1: Oficjalna strona internetowa firmy
  • Metoda 2: oficjalny program od producenta
  • Metoda 3: Programy od niezależnego programisty
  • Metoda 4: Identyfikator sprzętu
  • Metoda 5: "Urządzenia i drukarki"
 • Wniosek
 • Pytania i odpowiedzi

Opcje instalacji oprogramowania dla Epson L210

Wielofunkcyjne urządzenie Epson L210 jest jednocześnie drukarką i skanerem, dlatego muszą być zainstalowane dwa sterowniki, aby zapewnić pełną funkcjonalność wszystkich jego funkcji. Można to zrobić na różne sposoby.

Metoda 1: Oficjalna strona internetowa firmy

Rozsądne będzie rozpoczęcie poszukiwania niezbędnych sterowników od oficjalnej strony internetowej firmy. Ma specjalną sekcję, w której umieszczane jest całe oprogramowanie dla każdego produktu wydanego przez firmę.

 1. Otwórz w przeglądarce strona główna .
 2. Przejdź do sekcji "Sterowniki i pomoc techniczna" , która znajduje się w górnej części okna.
 3. Pobierz sterowniki do Epson L210 (2)

 4. Wyszukaj według nazwy urządzenia, wpisując "epson l210" w polu wyszukiwania i klikając przycisk "Szukaj" .

  Pobierz sterowniki do Epson L210 (3)

  Możesz także wyszukiwać według typu urządzenia, wybierając "Drukarki wielofunkcyjne" na pierwszej liście rozwijanej, w drugim - "Epson L210" , a następnie klikając "Szukaj" .

  (Video) How to Install Epson L210 Printer Driver | Epson L210 Printer Ka Driver Kaise Download Install Kare

 5. Pobierz sterowniki do Epson L210 (4)

 6. Jeśli użyłeś pierwszej metody wyszukiwania, zobaczysz listę znalezionych urządzeń. Znajdź swój model i kliknij jego nazwę.
 7. Pobierz sterowniki do Epson L210 (5)

 8. Na stronie produktu rozwiń menu "Sterowniki, narzędzia" , określ system operacyjny i kliknij przycisk "Pobierz" . Należy pamiętać, że sterownik skanera jest pobierany oddzielnie od sterownika drukarki, więc należy pobrać go na komputer jeden po drugim.
 9. Pobierz sterowniki do Epson L210 (6)

Po zakończeniu pobierania oprogramowania możesz przystąpić do jego instalacji. Aby zainstalować sterownik drukarki Epson L210 w systemie, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom instalator z rozpakowanego folderu.
 2. Zaczekaj, aż pliki instalatora zostaną rozpakowane.
 3. W wyświetlonym oknie wybierz model Epson L210 z listy i kliknij "OK" .
 4. Pobierz sterowniki do Epson L210 (7)

 5. Wybierz rosyjski z listy i kliknij "OK" .
 6. Pobierz sterowniki do Epson L210 (8)

 7. Przeczytaj wszystkie klauzule umowy i zaakceptuj jej warunki, klikając przycisk o tej samej nazwie.
 8. Pobierz sterowniki do Epson L210 (9)

 9. Zaczekaj na dekompresję wszystkich plików sterownika do systemu.
 10. Pobierz sterowniki do Epson L210 (10)

 11. Po zakończeniu tej operacji na ekranie pojawi się komunikat. Kliknij OK, aby zamknąć okno instalatora.
 12. Pobierz sterowniki do Epson L210 (11)

Proces instalowania sterownika skanera Epson L210 różni się pod wieloma względami, dlatego rozpatrzymy ten proces osobno.

(Video) EPSON L210 Driver, How To Install

 1. Uruchom instalator sterownika drukarki z folderu wyodrębnionego z pobranego archiwum.
 2. W wyświetlonym oknie kliknij przycisk "Unzip" , aby rozpakować wszystkie pliki instalatora w katalogu tymczasowym. Możesz także wybrać lokalizację folderu, wprowadzając ścieżkę do niego w odpowiednim polu wprowadzania.
 3. Pobierz sterowniki do Epson L210 (12)

 4. Zaczekaj, aż wszystkie pliki zostaną wyodrębnione.
 5. Pobierz sterowniki do Epson L210 (13)

 6. Pojawi się okno instalatora, w którym należy kliknąć przycisk Dalej , aby kontynuować instalację.
 7. Pobierz sterowniki do Epson L210 (14)

 8. Przeczytaj warunki umowy, a następnie zaakceptuj je, zaznaczając odpowiedni element i kliknij przycisk Dalej .
 9. Pobierz sterowniki do Epson L210 (15)

 10. Rozpocznie się instalacja. Podczas jego wykonywania może pojawić się okno, w którym musisz dać uprawnienia do instalacji wszystkich elementów sterownika, klikając przycisk "Zainstaluj" .
 11. Pobierz sterowniki do Epson L210 (16)

Po zakończeniu instalacji pojawi się okno z odpowiednią wiadomością. Kliknij "OK" , wyjdź z instalatora i uruchom ponownie komputer. Po zalogowaniu się na pulpicie można zainstalować sterowniki dla urządzenia Epson L210 MFP.

Metoda 2: oficjalny program od producenta

Oprócz instalatora, Epson na swojej oficjalnej stronie internetowej oferuje pobranie specjalnego programu na komputer, który samodzielnie zaktualizuje sterowniki Epson L210 do najnowszej wersji. Nazywa się Epson Software Updater. Powiemy Ci, jak go pobrać, zainstalować i używać.

 1. Idź do strona pobierania aplikacje i kliknij przycisk "Pobierz" znajdujący się pod listą systemów operacyjnych Windows, które obsługują to oprogramowanie.
 2. Pobierz sterowniki do Epson L210 (17)

 3. Otwórz folder, do którego został pobrany plik instalatora i uruchom go.
 4. W oknie z umową licencyjną ustaw przełącznik w pozycji "Zgadzam się" i kliknij "OK" . Możliwe jest również zapoznanie się z tekstem umowy w różnych językach, którą można zmienić za pomocą rozwijanej listy Język.
 5. Pobierz sterowniki do Epson L210 (18)

 6. Rozpocznie się instalacja oprogramowania, po zakończeniu którego aplikacja Epson Software Updater uruchomi się bezpośrednio. Najpierw wybierz urządzenie, dla którego chcesz zainstalować aktualizacje. Można to zrobić za pomocą odpowiedniej rozwijanej listy.
 7. Pobierz sterowniki do Epson L210 (19)

 8. Po wybraniu urządzenia program zaproponuje instalację odpowiedniego oprogramowania. Lista aktualizacji istotnych produktów zawiera ważne aktualizacje zalecane do instalacji, a inne użyteczne oprogramowanie zawiera dodatkowe oprogramowanie, którego instalacja nie jest konieczna. Sprawdź programy, które chcesz zainstalować na swoim komputerze, a następnie kliknij "Zainstaluj elementy" .
 9. Pobierz sterowniki do Epson L210 (20)

 10. Przed zainstalowaniem wybranego oprogramowania należy zapoznać się z warunkami umowy i zaakceptować je, zaznaczając pole "Zgadzam się" i klikając "OK" .
 11. Pobierz sterowniki do Epson L210 (21)

  (Video) Epson L210 Driver | How to Install Printer & Scanner Driver

 12. Jeśli na liście zaznaczonych elementów wybrano tylko sterowniki drukarki i skanera, rozpocznie się ich instalacja, po czym można zamknąć program i ponownie uruchomić komputer. Ale jeśli wybrałeś również oprogramowanie układowe urządzenia, pojawi się okno z jego opisem. W tym celu należy nacisnąć przycisk "Start" .
 13. Pobierz sterowniki do Epson L210 (22)

 14. Rozpocznie się instalacja zaktualizowanej wersji oprogramowania. W tej chwili ważne jest, aby nie wchodzić w interakcję z urządzeniem wielofunkcyjnym, a także aby nie odłączać urządzenia od sieci lub komputera.
 15. Po zakończeniu rozpakowywania wszystkich plików, musisz kliknąć przycisk "Zakończ" .
 16. Pobierz sterowniki do Epson L210 (23)

Następnie nastąpi powrót do początkowego ekranu programu, gdzie pojawi się komunikat o pomyślnym zakończeniu wszystkich operacji. Zamknij okno programu i uruchom ponownie komputer.

Metoda 3: Programy od niezależnego programisty

Zainstaluj najnowsze sterowniki do urządzenia Epson L210 MFP, korzystając ze specjalistycznych programów od zewnętrznych programistów. Jest ich wiele, a każde takie rozwiązanie ma swoje własne charakterystyczne cechy, ale wszystkie mają podobne wytyczne: uruchomić program, przeprowadzić skanowanie systemu i zainstalować proponowane sterowniki. Więcej na temat tego oprogramowania opisano w specjalnym artykule na stronie.

Więcej szczegółów: Oprogramowanie do aktualizacji oprogramowania

Każda aplikacja przedstawiona w artykule doskonale spełnia zadanie, ale teraz będzie rozpatrywana osobno. Wzmacniacz kierowcy .

 1. Po otwarciu rozpocznie się skanowanie systemu. W trakcie tego procesu zostanie ujawnione, które oprogramowanie sprzętowe jest nieaktualne i wymaga aktualizacji. Zaczekaj na koniec.
 2. Pobierz sterowniki do Epson L210 (24)

 3. Na ekranie pojawi się lista urządzeń wymagających aktualizacji sterowników. Możesz zainstalować oprogramowanie dla każdego z osobna lub dla wszystkich naraz, klikając przycisk "Aktualizuj wszystkie" .
 4. Pobierz sterowniki do Epson L210 (25)

 5. Rozpocznie się pobieranie, a zaraz po nim instalacja sterowników. Zaczekaj do końca tego procesu.
 6. Pobierz sterowniki do Epson L210 (26)

Jak widać, aby zaktualizować oprogramowanie wszystkich urządzeń, wystarczy wykonać trzy proste kroki, ale nie jest to jedyna zaleta tej metody w stosunku do pozostałych. W przyszłości aplikacja poinformuje Cię o wydaniu aktualnych aktualizacji i będzie można je zainstalować w systemie za pomocą jednego kliknięcia.

Metoda 4: Identyfikator sprzętu

Możesz szybko znaleźć sterowniki dla dowolnego urządzenia, wyszukując identyfikator sprzętu. Można go znaleźć w "Menedżerze urządzeń" . Urządzenie wielofunkcyjne Epson L210 ma następujące znaczenie:

USBVID_04B8&PID_08A1&MI_00

(Video) How to reset epson L210 printer with resetter

Pobierz sterowniki do Epson L210 (27)

Musisz odwiedzić stronę główną usługi specjalnej, na której można wyszukać zapytanie o powyższej wartości. Następnie pojawi się lista sterowników MFP Epson L210 gotowych do pobrania. Pobierz odpowiedni i zainstaluj go.

Więcej szczegółów: Jak szukać sterownika za pomocą identyfikatora sprzętowego

Metoda 5: "Urządzenia i drukarki"

Możesz zainstalować oprogramowanie drukarki i standardowe środki systemu operacyjnego. W systemie Windows istnieje komponent, taki jak Urządzenia i drukarki . Dzięki niemu możesz zainstalować sterowniki w trybie ręcznym, wybierając z listy dostępnych lub w trybie automatycznym - system automatycznie wykryje podłączone urządzenia i zaoferuje oprogramowanie do instalacji.

 1. Wymagany element OS znajduje się w "Panelu sterowania" , więc otwórz go. Najprostszym sposobem na to jest wyszukiwanie.
 2. Z listy składników systemu Windows wybierz Urządzenia i drukarki .
 3. Pobierz sterowniki do Epson L210 (28)

 4. Kliknij "Dodaj drukarkę" .
 5. Pobierz sterowniki do Epson L210 (29)

 6. System rozpocznie wyszukiwanie sprzętu. Mogą być dwa wyniki:
  • Drukarka zostanie wykryta. Wybierz i kliknij "Dalej" , po czym wykonasz tylko proste instrukcje.
  • Drukarka nie zostanie wykryta. W takim przypadku kliknij link "Wymagana drukarka nie znajduje się na liście . "
 7. Pobierz sterowniki do Epson L210 (30)

 8. Na tym etapie wybierz ostatnią pozycję na liście i kliknij "Dalej" .
 9. Pobierz sterowniki do Epson L210 (31)

 10. Teraz wybierz port urządzenia. Możesz to zrobić, korzystając z listy rozwijanej lub tworząc nową. Zaleca się pozostawienie tych ustawień jako domyślnych i po prostu kliknij "Dalej" .
 11. Pobierz sterowniki do Epson L210 (32)

 12. Z listy "Producent" wybierz "EPSON" i "Drukarki" - "EPSON L210" , a następnie kliknij "Dalej".
 13. Pobierz sterowniki do Epson L210 (33)

 14. Wprowadź nazwę urządzenia, które ma zostać utworzone, i kliknij Dalej .

Po zakończeniu tego procesu zaleca się ponowne uruchomienie komputera, aby system operacyjny zaczął prawidłowo współpracować z urządzeniem.

Wniosek

Przyjrzeliśmy się pięciu sposobom instalacji sterownika drukarki Epson L210. Postępując zgodnie z każdą instrukcją, możesz osiągnąć pożądany wynik, ale to do ciebie należy decyzja, którego użyć.

(Video) Epson L210 Test Print

 • ← Znajdowanie i instalowanie sterowników dla karty graficznej NVIDIA GeForce GT 240
 • Sterownik ręcznego pobierania dla karty NVIDIA GeForce GT 440 →

Videos

1. Epson L210 Setting up
(Epson Video Manuals)
2. How to Download & Install All Epson Printer Driver-Easy (Official)
(MJ Tube)
3. EPSON L210 PRINTER INK RESET / INK RED LIGHT BLINKING - HOW TO FIX
(TellmeFix TV)
4. EPSON L210 L220 L350 L360 L365 L380 All Lights Blinking Error and What you should do | INKfinite
(INKfinite)
5. Epson L210 It is Time to Reset the ink Levels | Epson L210 L220 L360 L365 L380 ink level resetter |
(PUNDEER TECH)
6. epson L210 red light blinking solution
(Call 7073159159 for Online Reset)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Mr. See Jast

Last Updated: 08/09/2023

Views: 5335

Rating: 4.4 / 5 (55 voted)

Reviews: 86% of readers found this page helpful

Author information

Name: Mr. See Jast

Birthday: 1999-07-30

Address: 8409 Megan Mountain, New Mathew, MT 44997-8193

Phone: +5023589614038

Job: Chief Executive

Hobby: Leather crafting, Flag Football, Candle making, Flying, Poi, Gunsmithing, Swimming

Introduction: My name is Mr. See Jast, I am a open, jolly, gorgeous, courageous, inexpensive, friendly, homely person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.